Srdečně všechny vítám na blogu
těch nejšikovnějších dětí z Krnova - ŠIKULEK.
Pokud máš zájem a chceš
se mrknout i na osobní stránky
vedoucí kroužku, které jsou plné
kreativních výrobků, pak klikni zde.

Březen 2013

Velikonoční dekorace

30. března 2013 v 23:12
Na letošní velikonoce se děti připravily nejlépe za celou dobu existence Šikulů. Byl čas, pracovali jsme v klidu, nic a nikdo nás nehonil...a to se potom tvoří ! Možná se maminkám zdálo, že nic neděláme, když od vánoc děti domů celkem nic nepřinesly, ale myslím, že když potom před velikonocema došly domů s takovou parádní soupravou, která zkrášlí sváteční stůl, musely mít slzy v očích. S hrdostí a pýchou se musím pochválit a pochlubit, že se nám podařily opravdu skvělé věcičky... Děti samotné byly z tvorby a výsledku naprosto dojaté...a to je pro mě, coby vedoucí, ta největší odměna !
Každý si vyrobil ozdobnou vázičku, kroužky na ubrousky a pěkné netradiční kraslice. A k tomu všemu má každý šikula svého zajdu ušáka v nazdobeném květináči - toho jsme dělali podle knížky od Tildy.
Takže všem vřele doporučuji jít si uvařit kafčo, protože dnes je opravdu na co koukat a brouzdejte galerií plnou nádherných fotek !!!
A tady je první kompletní souprava...
Všichni zajíci i s předlohou...

Další soupravy velikonočních dekorací...

Tvoříme a tvoříme...
Chvíle na odreagování...kdopak vysaje tím dlouhatánským brčkem jako první dětské šampáňo ?

No a ještě děti vyrobily úžasná velikonoční přání technikou fadengrafik. Hned jak zpracuju fotečky, tak je tady dám, tak se máte na co těšit...to budete koukat !

...a zpátky na začátek...

Ovečky

30. března 2013 v 20:40 Naše tvorba
Já dnes přeskočím jeden ještě docela tajný dárek, který děti měly v jednom z těch krásně zabalených vánočních dárků a ukážu vám, jaké udělaly báječné ovečky k velikonocům...
Určitě všichni lehce poznáte z čehopak ty ovečky vlastně jsou......no jasně... jsou z uchošťourů..a jako nožky mají klasický dřevěný kolíček, který navíc drží přáníčko..
A jeden tip na použití ovečky - místo přáníčka vložit do kolíčku jmenovku a máme perfektně označené místo u stolu pro hosta...

...zpátky na začátek...

Malované deštníky do nepohody...

11. března 2013 v 14:47 Naše tvorba
Zdravím všechny čtenáře a prozrazuji dnes předposlední dárek, který děti tvořily loni k vánocům pro své blízké...
Tentokrát to byly nádherné vlastnoručně malované deštníky. Kdo to někdy zkoušel, tak mi dá za pravdu, že to vůbec není jednoduché, i když si pomáháme šablonkami. Ale nebyli by to Šikulové, kdyby se jim to zase úžasně nepovedlo...
Koukněte se do galerie plné fotek postupného zrodu deštníku.
...a zpátky na začátek...

Malované hedvábí

5. března 2013 v 21:01 Naše tvorba
Dalším z překvapení, které děti měly ve vánočních dárcích pro své blízké, byly malované hedvábné šály a šátky....

...a že se jim povedly !!!!
...a zpátky na začátek...