Srdečně všechny vítám na blogu
těch nejšikovnějších dětí z Krnova - ŠIKULEK.
Pokud máš zájem a chceš
se mrknout i na osobní stránky
vedoucí kroužku, které jsou plné
kreativních výrobků, pak klikni zde.

Duben 2012

DRACI chrlící oheň...

10. dubna 2012 v 15:54 Naše tvorba
Tak se všichni konečně dočkali, jsou tady tolik očekávané fotky našich skvělých keramických draků !!!
V galerii je zachycena celá jejich tvorba krok za krokem. Jeden drak nám trval téměř 3 měsíce - počítáno i s dobou nezbytného pomalého sušení, ale výsledek rozhodně stál za tu trpělivost a námahu. No posuďte sami, jak to děti skvěle zvládly :


Inspirovali mě draci, které prodávali na vánočních trzích ve Vídni, kde jsem byla v listopadu 2011 :Keramický zajíc, zajíček

7. dubna 2012 v 10:40 Naše tvorba
Jak jsem slíbila, tak činím...........
Dnes se můžete kouknout, jak se dětem povedli zajíčci z keramiky :

Inspirovala nás nabídka keramických figurek na portálu Fler, konkrétně od prodejce Líísteček, takže kdo byste měli zájem o originály z této dílny, tak tady máte odkaz : http://www.fler.cz/zbozi?uid=91201
a takto vypadá originální zajíček :


Kraslice a zase kraslice...

3. dubna 2012 v 14:10 Naše tvorba
Po delší pauze, kdy Šikulové usilovně tvořili a tvořili, všechny srdečně zdravím a přináším fotečky z posledního kroužku, kdy jsme tvořili kraslice. Zvolili jsme snad tu nejjednodušší metodu a to lepení vyražených motivků na přírodní slepičí vyfouklá vajíčka.
Práce s raznicemi děti neuvěřitelně baví, jak jsme se již několikrát přesvědčili a proto se budeme k tomuto náčiní ještě vracet. Vždyť jeho pomocí jde dělat tolik skvělých věciček...
Takže maminky, babičky, tetičky, ale i tatínci, dědečci a strejdové - jestli nevíte čím obdarovat dítě, tak tohle je super tip !!! Ozdobné razidla a hromadu pěkných barevných papírů !!! No a lepidlo, nejlépe obyčejný herkules - a nebudete se stačit divit, co vše vám děti zkrášlí !!!
Tento týden přidám do galerie ještě fotečky keramických velikonočních zajíčků, které děti vyrobily a moooooc se jim povedli !
A pak příjde na řadu série fotek, na které všichni Šikulové netrpělivě čekají a to jak jsme vyráběli pohádkové draky chrlící oheň z tlamy !! Tak se tady nezapomeňte vracet....a pište i komentáře !!!