Srdečně všechny vítám na blogu
těch nejšikovnějších dětí z Krnova - ŠIKULEK.
Pokud máš zájem a chceš
se mrknout i na osobní stránky
vedoucí kroužku, které jsou plné
kreativních výrobků, pak klikni zde.

Malované deštníky, organzové stromečky, vánoční jarmark v Holčovicích u Krnova...

2. ledna 2011 v 22:22 |  Naše tvorba
Šikulové zdraví všechny návštěvníky svých stránek a všem přejí v novém roce pevné zdraví, štěstí a pohodu....
...a k té pohodě přispějeme i my - udělejte si kafčo a zcela se oddejte procházení našimi fotečkami, které dokazují, jak si děti v zájmovém útvaru Šikulové právem takto říkají.

V prosincovém shonu vyrobili nejen spoustu věciček pro vánoční trhy, ale pro maminky třeba namalovali úžasný deštník a ten i suprově zabalili ! Vytvořili jsme si krásné stromečky z organzy, nabarvili trička technikou Tie dye - studenou batikou, z keramiky vyrobili jak figurky, tak spoustu mističek a ozdůbek...
DSCN2179
DSCN2176
DSCN2211
DSCN2261

DSCN2174
DSCN1724

Své výrobky jsme byli prodávat na vánočním jarmarku v Holčovicích u Krnova. Byla tam úžasná vánoční atmosféra...pohádkově nasněženo, vánoční koledy, vůně medoviny, svařáku... Lidé neutíkali domů, ale postávali, bavili se, zahřáli se teplou polévkou a někteří několikrát obešli prodejce, aby se třebas jen pohledem pokochali zajímavými ručními výrobky všeho druhu. Vše se odehrálo na místním Obecním úřadu, v pěkné historické budově, kde zahrála i cimbálovka, což všemu dodalo ten správný punc.... prostě úchvatné zastavení se v předvánočním shonu... Organizátorům skládáme veliký dík a poklonu !!!
0DSCN2421
DSCN2380
DSCN2400
Více fotografií najdete samozřejmě v galerii ... tak hurá na prohlížení !!!  Komentáře samozřejmě vítáme !
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 natalka wesjolikova natalka wesjolikova | 25. ledna 2011 v 19:31 | Reagovat

je to skvělí!!! jste fakt parádní a ty vaše stránky jsou taky skvělí... :-D  :D

2 ludena ludena | E-mail | Web | 9. února 2011 v 17:03 | Reagovat

Děvčata já zírám s otevřenou pusou.. vy máte mezi sebou tolik šikulek !!! A vaše deštníky jsou pohádkové!!!!!!
30 .4. organizuji v Olomouci kurz japonské tušové malby.. je to celodenní kurz za 800 Kč- s ceně je kurzovné, pronájem místností, dobrý domácí oběd- vařím já ..:-)))  !!! :-)takže neváhejte, přihlaste sem, je možné zajistit ubytování v mídstě kurzu za 180 Kč- je to čistá turistická ubytovna, možno v neděli navštívit výstavu Flora....MLudvika@seznam.cz :-)  :-)  :-)

3 Šikulové Šikulové | Web | 22. února 2011 v 6:40 | Reagovat

[1]: Milá Natálko, jsme moc rádi, že se ti naše stránky a výrobky líbí a hlavně, že se k nám vracíš. Ptala jsi se co znamená "Krnova". Tak Krnov je středně velké město na Severní Moravě mezi Bruntálem a Opavou ležící na soutoku dvou řek Opavy a Opavice... :-) Nenapsala jsi nám do zprávy ani v komentáři Tvůj e-mail, tak ti odpovídáme takto. ;-) A odkud jsi ty ? Jestli máš chuť, tak nám do zprávy autorovi něco o sobě napiš. Měj se krásně a brzy se sem zase přijď podívat, budeme se těšit... :-)

4 Šikulové Šikulové | Web | 22. února 2011 v 6:45 | Reagovat

[3]: Joooooo a máš pravdu, Krnov má něco společného s varhanami !!! Jsme jejich výrobci - máme tady "továrnu" na výrobu varhan (a i jiných hudebních nástrojů, např.kytar - mimochodem na jednu u nás vyrobenou hraje i František Nedvěd.) Také je v Krnově mimo jiné i Umělecká varhanářská střední škola... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.